PRODUKCJA I MONTAŻ

ławki warszawskie na Mokotowie

W 2020 roku wyprodukowaliśmy ławki warszawskie w ramach budżetu obywatelskiego, w projekcie koordynowanym przez mokotowski Wydział Ochrony Środowiska. Realizacja zamówienia pozwoliła nam opracować technologię wytwarzania wszystkich wersji ławki warszawskiej z oparciem, z podłokietnikami, bez oparcia oraz „spocznik”.

Potwierdzeniem naszych kompetencji są referencje wystawione po bezbłędnie wykonanym zamówieniu.

O projekcie

lawki warszawskie na Mokotowie

Ławka warszawska to ogólnomiejski projekt, w którym mieszkańcy Warszawy wraz z urzędnikami wybierają miejsca najlepsze do postawienia ławek. W ramach tych działań w 2018 roku został wyłoniony projekt modelowej ławki dla Warszawy autorstwa pracowni Towarzystwo Projektowe Grzegorz Niwiński i Jerzy Porębski. Założeniem było połączenie trzech czynników estetyki, funkcjonalności oraz ekonomii.

Forma ławki była testowana pod kątem wyglądu, funkcjonalności oraz wygody przez przedstawicieli urzędów oraz mieszkańców – przede wszystkim seniorów, gdyż projekt “ławka warszawska”  realizowany jest, głównie z myślą o potrzebach  osób starszych. Biorąc pod uwagę ograniczenia ruchowe –  ergonomia jest szczególnie ważna, gdyż pozwala na swobodne siadanie i wstawanie z ławki oraz wygodny i przyjemny odpoczynek.

Wygoda, estetyka, odpoczynek

Cechy ławki warszawskiej
  • estetyczna i ergonomiczna forma
  • wykonana z naturalnych materiałów: drewna i stali
  • estetyczna i ergonomiczna forma
  • dzięki szczebelkowej konstrukcji utrudnione tworzenie na nich graffiti
  • łatwa konserwacja
  • ujednolicony wygląd różnych wariantów ławki
  • oznakowanie emblematem Syrenki Warszawskiej

Ergonomia

Ławka miejska składa się z odpowiednio wyprofilowanych szczebelków, pozwalających na komfortowy odpoczynek oraz dopasowaną wysokość, co ułatwia siadanie i wstawanie osobom z niepełnosprawnością ruchową.

Naturalne materiały

Ławka warszawska produkowana jest z naturalnych materiałów – stali i drewna z rodzimych gatunków drzew tj dąb i buczyna. Są one wytrzymałe i naturalnie odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Dodatkowo zabezpieczana się je impregnatami oraz lakierem UV.

Zapraszamy do współpracy firmy startujące w przetargach. Jesteśmy w stanie wykonać ławki warszawskie zgodnie z podaną specyfikacją zamówienia.

Posiadamy pełne zaplecze techniczne, pozwalające na kompleksową produkcję ławek oraz bloczków betonowych do ich montażu. Dysponujemy stolarnią oraz ślusarnią wyposażoną w niezbędne maszyny do profesjonalnej produkcji ławek metalowo drewnianych. Dodatkowo oferujemy malowanie proszkowe stali oraz natryskowe drewna. Wszystko w jednym miejscu. Mając kontrolę nad całym procesem wykonania ławki, gwarantujemy spełnienie wymogów zamawiającego.

 

Oferujemy bloczki betonowe do mocowania ławek  w nieutwardzonym podłożu.

Kontakt z nami

kliknij w ikonkę