Parawan z metalowych trójkątów - instalacja artystyczna

Instalacja artystyczna - sztuka miejska

Współpraca z artystką Klaudią Długołęcką zaowocowała powstaniem instalacji do eksponowania w przestrzeni galeryjnej i miejskiej (na zewnątrz). Obiekt składa się z siedmiu trójkątów równoramiennych połączonych bokami, tworząc rodzaj parawanu. Wnętrze każdego trójkąta wypełnia ażur będący powtarzającą się mozaiką zastosowaną w różnej skali. Wycięte wzory w połączeniu ze światłem, czy to słonecznym, czy sztucznym tworzą niesamowite efekty wizualne, a wielkość całej instalacji (ok. 2m wysokości) potęguje niecodzienne wrażenia. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tego typu projekcie, tym bardziej, że jego przeznaczeniem jest upiększanie miejskiej tkanki, która jest nam bliska z racji produkcji elementów małej architektury miejskiej.

Trójkątne panele wykonane zostały z blachy stalowej, wycinanej laserem CNC. Ze względu na miejsce ekspozycji i narażenie na zmienne warunki atmosferyczne, przed nałożeniem właściwej powłoki proszkowej, zabezpieczyliśmy je podkładem epoksydowym..

W projekcie odpowiedzialni byliśmy za produkcję paneli, w tym za dobór materiałów, przygotowanie projektu technicznego pod laser CNC, przygotowanie rozwiązań konstrukcyjnych umożliwiających odpowiednie rozstawienie i mocowanie instalacji.

 

Materiały:

stal, podkład epoksydowy i lakier poliestrowy (proszkowy)

Technologia:

Obróbka laserem CNC blach, gięcie CNC, malowanie proszkowe

 

 

Autor projektu:

Klaudia Długołęcka